Lista - kl. 1-3

NumerTytułAutorTłumacz
a1KopciuszekH. Januszewska
a2Baśnie AndersenaH.Ch. AndersenCecylia Niewiadomoska lub Beylin/Iwaszkiewicz
a3BajkiCh. PerraultHanna Januszewska
a4NajmilsiE. Szelburg-Zarembina
a5BaśnieW.J. GrimmMarceli Tarnowski
a6Zajączek z rozbitego lusterkaH. Bechlerowa
a7Z przygód krasnala HałabałyL. Krzemieniecka
a8Psoty i kłopoty wróbelka ElemelkaH. Łochocka
a9Dary czterech wróżekE. Szelburg-Zarembina
a11Jak Krak zbudował KrakówA. Świrszczyńska
a12Czarodziejskie słowoW. OsiejewaHelena Bobińska
a13Piotruś PanJ.M. BarrieMaciej Słomczyński
a14Omijajcie wyspę HulaM. Tomaszewska
a15Najwyższa góraM. Buczkówna
a16Emil ze SmalandiiA. LindgrenIrena Szuch-Wyszomirska
a17Lotta z ulicy AwanturnikówA. LindgrenMaria Olszańska
a18Zielony i NiktM. Strzałkowska
a19Żywot i czyny przemyślanego rycerza Don KichotaE. KastnerEmilia Bielicka
a20Księga straszliwej niegrzecznościI. WhybrowErnest Bryll
a21WierszeJ. Tuwim
a22Jak Wojtek został strażakiemCz. Janczarski
a23Pilot i jaA. Bahdaj
a24Nie płacz koziołkuS. MichałkowM. Górska
a25Pippi PończoszankaA. LindgrenIrena Szuch-Wyszomirska
a26Piątka z ZakątkaK. Drzewiecka
a27Anaruk chłopiec z GrenlandiiCz. Centkiewicz
a28Cudaczek WyśmiewaczekJ. Duszyńska
a29Dziecię elfówH.Ch. AndersenCecylia Niewiadomska
a30Oto jest KasiaM. Jaworczakowa
a31Pan Popper i jego pingwinyR i F. AtwaterStefania Wortman
a32Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego groduL. F. BaumStefania Wortman
a33Dżok. Legenda o psiej wiernościB. Gawryluk
a34Kaktus, przygody wiernego psaB. Gawryluk
a35Detektyw PozytywkaG. Kasdepke
a36Dziwne zwierzętaL. OlssonAgnieszka Stróżyk
a37AsiuniaJ. Papuzińska
a38O psie, który jeździł kolejąR. Pisarski
a39Malutka CzarownicaO. PreusslerHanna Ożogowska Andrzej Ożogowski
a40Kocie historieT. Trojanowski
a418+2 i ciężarówka lub Sekret taty i ciężarówkaA.C. VestlyAdela Skrentni
a42Pan KuleczkaW. Widłak
a43Afryka KazikaŁ. Wierzbicki
a44120 Przygód Koziołka MatołkaKornel Makuszyński Marian Walentynowicz
a45Kuba i Buba czyli awantura do kwadratuGrzegorz Kasdepke
a46Słup soliElżbieta Zubrzycka
a47Czas meteorówAnna Onichimowska
a48Miś PaddingtonMichael BondKlaudia Iwanicka Kazimierz Piotrowski
a49Dzień czekoladyAnna Onichimowska
a50Nasza mama czarodziejkaJoanna Papuzińska
a51Szewczyk DratewkaJanina Porazińska
a52Kubuś PuchatekAlan Alexander MilneIrena Tuwim
a53Kukuryku na ręcznikuMaria Kownacka
a54Plastusiowy pamiętnikMaria Kownacka
a55Chatka PuchatkaAlan Alexander Milne
a56KarolciaMaria Kruger
A57Elmer i nieznajomyDavid McKeeDominika Dominów
a58Pan Kuleczka. Dom Wojciech Widłak
a59RózgaGrzegorz Kasdepke
a60KrólewnaRoksana Jędrzejewskiej-Wróbel
a61KotolotkiUrsula K. Le GuinAleksandra Wierucka
a62Chrupek i Miętus.Dzikie zwierzęta.Delphine BournayJadwiga Jędryas
63laureat innego konkursu czytelniczego1
64laureat innego konkursu czytelniczego2